Make your own free website on Tripod.com

Ayvalık beldesinin bir zamanların ayrıcalıklı sanılan semti

ÇAMLIK
İzmir'den gelirken eğer Sarmısaklı'dan şehre giriş yapacak olursanız sizi Ayvalık yazan tabeladan sonra Çamlık ve girişindeki
Camping
karşılayacaktır. Ayvalık beldesinin bir parçası olan ve bugün yıllanmış çam agaçları ve dogal güzelliği dışında hiç bir ayrıcalığı olmayan bu semt geçmişten gelen şirin yapılaşmasını bugün gelişi güzel yapılaşmaya terk etmiştir.

Halen bir çok sit yapısının bulunduğu semtte estetik görünümlü villalar ve sıradan barınma yerleri görebilirsiniz.Bunların dışında Belediye Gazinosundan Tımarhane adasını ve her gün degişik renklere bürünen ufku ve güneşin batışını seyredebilirsiniz.

001.jpg

"Foto:Hasan Şalmanlı"

Bir zamanların akşam çaylarının yudumlandığı kır kahvesi ekonomik nedenlerle çalıştırılamamakta ve anı olmaktan öteye geçememektedir.

0000.jpg
"Bir zamanlar..."
"Foto:Ali Önen-Nejat Sarlıcalı"

Belirli bir kesimin faydalandığı Tenis Lokali ve kortları da Çamlıkta yer almaktadır.

Şehre girerken sizi ilk karşılayan Camping'ten ,karavanla gelenler dahil herkes belirli bir ücret karşılığında yararlanabilir.

Çamlık semtinin bulundugu bölgede Tımarhane adasını da içinde bulunduran bir iç deniz vardır.1970 li yıllara kadar burada plajda var idi. İşleticisinin -ki bu plaj onun adı ile anılır idi"Ali İhsan'ın plajı"- işi bırakması ve vefatından sonra kendi haline bırakılmış zaman içinde de yok olmuştur.

12.jpg
"Ali İhsan'ın plajının karşısındaki iskele ve Tımarhane adası"